
Epiphone Dot Dregen With Gibson Pickups - Hard Shell Case - Used
This Epiphone Dot Dregen is in good condition with some buckle wear, pick scratches and hardware wear. It has a Bouncing Souls sticker on it.
Limited to 200 guitars worldwide, featuring a Skull and Crossbones graphic and Antique Ivory Finish. Featuring stock Gibson USA 57 Classic and 57 Classic Plus Pickups and Grover Tuners.
Specs
| Body Material: | Maple Lam |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Scale Length: | 24.75" |
| Nut: | 1.68 |
| Bridge Pick-up: | Gibson USA 57 Classic |
| Neck Pick-up: | Gibson USA 57 Classic Plus |
| Bridge: | TOM |
| Finish: | Antique Ivory |
| Case: | Epiphone Hardcase |
| Weight: | 7lbs 11oz |
| Year: | 2004 |
Original: $399.00
-65%$399.00
$139.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Epiphone Dot Dregen is in good condition with some buckle wear, pick scratches and hardware wear. It has a Bouncing Souls sticker on it.
Limited to 200 guitars worldwide, featuring a Skull and Crossbones graphic and Antique Ivory Finish. Featuring stock Gibson USA 57 Classic and 57 Classic Plus Pickups and Grover Tuners.
Specs
| Body Material: | Maple Lam |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Scale Length: | 24.75" |
| Nut: | 1.68 |
| Bridge Pick-up: | Gibson USA 57 Classic |
| Neck Pick-up: | Gibson USA 57 Classic Plus |
| Bridge: | TOM |
| Finish: | Antique Ivory |
| Case: | Epiphone Hardcase |
| Weight: | 7lbs 11oz |
| Year: | 2004 |























