
Fender Duo-Sonic - Torino Red - Maple
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Maple |
| Fingerboard Radius: | 9.5" |
| Bridge Pick-up: | Duo-Sonic Single-coil |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Duo-Sonic Single-coils |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 24" |
| Nut: | 1.650" Synthetic Bone |
| Bridge: | 6-Saddle Strings-Through-Body Strat Hardtail |
| Finish | Torino Red |
| Case: | None |
Original: $549.99
-65%$549.99
$192.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Maple |
| Fingerboard Radius: | 9.5" |
| Bridge Pick-up: | Duo-Sonic Single-coil |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Duo-Sonic Single-coils |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 24" |
| Nut: | 1.650" Synthetic Bone |
| Bridge: | 6-Saddle Strings-Through-Body Strat Hardtail |
| Finish | Torino Red |
| Case: | None |















