
Fender Limited Edition Johnny Marr Jaguar - Black
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 7.25" |
| Bridge Pick-up: | Custom-Wound Bare Knuckle Johnny Marr |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Custom-Wound Bare Knuckle Johnny Marr |
| Fret Size: | Vintage-Style |
| Scale Length: | 24" |
| Nut: | 1.650" Synthetic Bone |
| Bridge: | Jaguar Bridge with Mustang Saddles and Vintage Style "Floating" Tremolo |
| Finish | Black Lacquer |
| Case: | Hardshell Case with Blue Interior |
Original: $1,799.99
-65%$1,799.99
$630.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 7.25" |
| Bridge Pick-up: | Custom-Wound Bare Knuckle Johnny Marr |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Custom-Wound Bare Knuckle Johnny Marr |
| Fret Size: | Vintage-Style |
| Scale Length: | 24" |
| Nut: | 1.650" Synthetic Bone |
| Bridge: | Jaguar Bridge with Mustang Saddles and Vintage Style "Floating" Tremolo |
| Finish | Black Lacquer |
| Case: | Hardshell Case with Blue Interior |















