
Fender Mustang 90 - Olympic White - Rosewood
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 9.5" |
| Bridge Pick-up: | MUSTANG MP-90 |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | MUSTANG MP-90 |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 24" |
| Nut: | 1.6875" Synthetic Bone |
| Bridge: | 6-Saddle Strings-Through-Body Strat Hardtail |
| Finish | Olympic White |
| Case: | Elite Molded Case |
Original: $499.99
-65%$499.99
$175.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 9.5" |
| Bridge Pick-up: | MUSTANG MP-90 |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | MUSTANG MP-90 |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 24" |
| Nut: | 1.6875" Synthetic Bone |
| Bridge: | 6-Saddle Strings-Through-Body Strat Hardtail |
| Finish | Olympic White |
| Case: | Elite Molded Case |















