
Fender Mustang Bass PJ - Pau Ferro Fingerboard - Capri Orange
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Pau Ferro |
| Fingerboard Radius: | 9.5" |
| Bridge Pick-up: | Vintage-Style Single-Coil Jazz Bass |
| Middle Pick-up: | Vintage-Style Split Single-Coil Precision Bass |
| Neck Pick-up: | - |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 30" |
| Nut: | 1.5" Synthetic Bone |
| Bridge: | 4-Saddle Standard |
| Finish | Capri Orange |
| Case: | - |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Pau Ferro |
| Fingerboard Radius: | 9.5" |
| Bridge Pick-up: | Vintage-Style Single-Coil Jazz Bass |
| Middle Pick-up: | Vintage-Style Split Single-Coil Precision Bass |
| Neck Pick-up: | - |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 30" |
| Nut: | 1.5" Synthetic Bone |
| Bridge: | 4-Saddle Standard |
| Finish | Capri Orange |
| Case: | - |























