
Fender PM-3 Triple-0 All Mahogany With Case - Natural
Specs
| Body Top: | Solid Mahogany |
| Body Back/Sides | Solid Mahogany |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Body Shape: | Triple-0 |
| Fingerboard Radius: | 15.75" |
| Neck Profile: | - |
| Scale Length: | 25.3" |
| Bracing: | Quartersawn Scalloped "X" |
| Nut: | 1.75" Bone |
| Electronics: | None |
| Case: | Deluxe Black Hardshell |
Original: $599.99
-65%$599.99
$210.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Top: | Solid Mahogany |
| Body Back/Sides | Solid Mahogany |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Body Shape: | Triple-0 |
| Fingerboard Radius: | 15.75" |
| Neck Profile: | - |
| Scale Length: | 25.3" |
| Bracing: | Quartersawn Scalloped "X" |
| Nut: | 1.75" Bone |
| Electronics: | None |
| Case: | Deluxe Black Hardshell |























