
Fender Standard Precision Bass - Pau Ferro Fingerboard - Black
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Pau Ferro |
| Fingerboard Radius: | 9.5" |
| Bridge Pick-up: | - |
| Middle Pick-up: | Standard Split Single-Coil Precision |
| Neck Pick-up: | - |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 34" |
| Nut: | 1.625" Synthetic Bone |
| Bridge: | 4-Saddle Pure Vintage '70s with Single Groove Saddles |
| Finish | Black |
| Case: | None |
Original: $624.99
-65%$624.99
$218.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Pau Ferro |
| Fingerboard Radius: | 9.5" |
| Bridge Pick-up: | - |
| Middle Pick-up: | Standard Split Single-Coil Precision |
| Neck Pick-up: | - |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 34" |
| Nut: | 1.625" Synthetic Bone |
| Bridge: | 4-Saddle Pure Vintage '70s with Single Groove Saddles |
| Finish | Black |
| Case: | None |























