
Gibson ES-345TD Stereo - Early 70's - Consignment
Specs
| Body Material: | Maple Laminate |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | ? |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | ? |
| Scale Length: | 24.75" |
| Finish | Cherry |
| Case: | Original Hardshell Case |
| Stereo Output/ Varitone Switch | |
Consignment
All gear is tested by our techs when taken in.
All Sales are Final.
| Condition: | Very Good |
| Year: | Early 1970's |
| Weight: | 8lbs 4.5Ooz |
| Blemishes: | Light Buckle Rash, Small Ding Near Bass Side F-Hole |
| History: | One Owner, Recently Had Electronics Flush And Setup |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Maple Laminate |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | ? |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | ? |
| Scale Length: | 24.75" |
| Finish | Cherry |
| Case: | Original Hardshell Case |
| Stereo Output/ Varitone Switch | |
Consignment
All gear is tested by our techs when taken in.
All Sales are Final.
| Condition: | Very Good |
| Year: | Early 1970's |
| Weight: | 8lbs 4.5Ooz |
| Blemishes: | Light Buckle Rash, Small Ding Near Bass Side F-Hole |
| History: | One Owner, Recently Had Electronics Flush And Setup |





















