
Gibson Les Paul Standard 1981 With Original Hardshell - Used
Specs
| Body Material: | Maple Top / Mahogany Body |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Fret Size: | - |
| Bridge Pick-up: | DiMarzio Super Distortion |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Gibson Humbucker |
| Scale Length: | 24.75" |
| Nut: | 1.68" |
| Bridge: | Vintage Tele 3 threaded saddle |
| Finish | Tune-o-Matic |
| Case: | Original Hardshell |
| Weight: | 10 lbs, 5 oz |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Maple Top / Mahogany Body |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Fret Size: | - |
| Bridge Pick-up: | DiMarzio Super Distortion |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Gibson Humbucker |
| Scale Length: | 24.75" |
| Nut: | 1.68" |
| Bridge: | Vintage Tele 3 threaded saddle |
| Finish | Tune-o-Matic |
| Case: | Original Hardshell |
| Weight: | 10 lbs, 5 oz |























