
Godin Multiac ACS SA With Gig Bag - Used
Guitar is in great overall condition with little to no wear.
The Godin ACS-SA is exactly what it looks like; an electric classical guitar. This solid body, cedar top guitar is equipped with nylon strings, a mahogany neck, Richlite fingerboard. It also has an on board 13 pin output that makes it compatible with Roland GR-Series guitar synthesizers.
Specs
| Body Material: | Cedar |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Richlite |
| Fingerboard Radius: | 16" |
| Bridge Pick-up: | - |
| Middle Pick-up: | RMC Polydrive |
| Neck Pick-up: | - |
| Nut: | 1 7/8" |
| Bridge: | Rosewood |
| Finish | Natural |
| Case: | Gig Bag |
| Weight: | 7 lbs, 1 oz. |
Original: $499.00
-65%$499.00
$174.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Guitar is in great overall condition with little to no wear.
The Godin ACS-SA is exactly what it looks like; an electric classical guitar. This solid body, cedar top guitar is equipped with nylon strings, a mahogany neck, Richlite fingerboard. It also has an on board 13 pin output that makes it compatible with Roland GR-Series guitar synthesizers.
Specs
| Body Material: | Cedar |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Richlite |
| Fingerboard Radius: | 16" |
| Bridge Pick-up: | - |
| Middle Pick-up: | RMC Polydrive |
| Neck Pick-up: | - |
| Nut: | 1 7/8" |
| Bridge: | Rosewood |
| Finish | Natural |
| Case: | Gig Bag |
| Weight: | 7 lbs, 1 oz. |























