
Ibanez Bass Workshop - Fretless Hollowbody - Natural Browned Burst
Specs
| Body Material: | Spruce top/Mahogany back |
| Neck Material: | 5pc Jatoba/Bubinga |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 305mm |
| Bridge Pick-up: | AeroSilk Piezo pickup w/Active tone control |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | - |
| Fret Size: | Fretless |
| Scale Length: | 34" |
| Nut: | 45mm |
| Bridge: | Custom bridge for AeroSilk Piezo system |
| Finish | Natural Browned Burst Flat |
| Case: | None |
Original: $799.99
-65%$799.99
$280.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Spruce top/Mahogany back |
| Neck Material: | 5pc Jatoba/Bubinga |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 305mm |
| Bridge Pick-up: | AeroSilk Piezo pickup w/Active tone control |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | - |
| Fret Size: | Fretless |
| Scale Length: | 34" |
| Nut: | 45mm |
| Bridge: | Custom bridge for AeroSilk Piezo system |
| Finish | Natural Browned Burst Flat |
| Case: | None |























