
Martin D-18E
Specs
| Body Top: | Sitka Spruce |
| Body Back/Sides | Genuine Mahogany |
| Neck Material: | Select Hardwood |
| Fingerboard Material: | Ebony |
| Body Shape: | D-14 Fret |
| Fingerboard Radius: | 16" |
| Neck Profile: | Modified Low Oval |
| Scale Length: | 25.4" |
| Bracing: | Scalloped Forward Shifted X Brace |
| Nut: | 1 3/4' Bone |
| Electronics: | LR Baggs Anthem |
| Case: | Ply Hardshell |
Original: $2,899.00
-65%$2,899.00
$1,014.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Top: | Sitka Spruce |
| Body Back/Sides | Genuine Mahogany |
| Neck Material: | Select Hardwood |
| Fingerboard Material: | Ebony |
| Body Shape: | D-14 Fret |
| Fingerboard Radius: | 16" |
| Neck Profile: | Modified Low Oval |
| Scale Length: | 25.4" |
| Bracing: | Scalloped Forward Shifted X Brace |
| Nut: | 1 3/4' Bone |
| Electronics: | LR Baggs Anthem |
| Case: | Ply Hardshell |























