
Martin GPCRSG Road Series Grand Performance - Natural
Specs
| Body Top: | Sitka Spruce |
| Body Back/Sides | Mutenye |
| Neck Material: | Select Hardwood |
| Fingerboard Material: | FSC Certified Richlite |
| Body Shape: | Grand Performance 14 Fret Cutaway |
| Fingerboard Radius: | 16" |
| Neck Profile: | Performing Artist |
| Scale Length: | 25.4" |
| Bracing: | Scalloped X Brace |
| Nut: | 1 3/4" White Corian |
| Electronics: | Fishman Sonitone |
| Case: | Ply Hardshell |
Original: $1,299.00
-65%$1,299.00
$454.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Top: | Sitka Spruce |
| Body Back/Sides | Mutenye |
| Neck Material: | Select Hardwood |
| Fingerboard Material: | FSC Certified Richlite |
| Body Shape: | Grand Performance 14 Fret Cutaway |
| Fingerboard Radius: | 16" |
| Neck Profile: | Performing Artist |
| Scale Length: | 25.4" |
| Bracing: | Scalloped X Brace |
| Nut: | 1 3/4" White Corian |
| Electronics: | Fishman Sonitone |
| Case: | Ply Hardshell |























