
PRS 30th Anniversary SE Custom 24 Floyd With Mods - Used
Specs
| Body Material: | Quilt Maple Top / Mahogany |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | EMG 81 |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | EMG 85 Active |
| Scale Length: | 25" |
| Bridge: | Floyd Original |
| Finish | Trans Black Gloss |
| Case: | Original Gig bag |
| Weight: | 8 lbs., 10 oz. |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Quilt Maple Top / Mahogany |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | EMG 81 |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | EMG 85 Active |
| Scale Length: | 25" |
| Bridge: | Floyd Original |
| Finish | Trans Black Gloss |
| Case: | Original Gig bag |
| Weight: | 8 lbs., 10 oz. |























