
Reverend Decision Electric Bass - Midnight Black
Reverend's take on the versatile "PJ" set up. Two distinctly different pickups harnessed to a pickup pan control that allows you to go from funk to thump and all points in-between with the twist of one knob... very versatile!
Specs
| Body Material: | Korina Solidbody |
| Neck Material: | 5-piece maple/walnut |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Bridge Pick-up: | j-Rail |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Split Brick |
| Scale Length: | 34" |
| Nut: | 1-21/32" Graphite |
| Finish | Midnight Black |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Reverend's take on the versatile "PJ" set up. Two distinctly different pickups harnessed to a pickup pan control that allows you to go from funk to thump and all points in-between with the twist of one knob... very versatile!
Specs
| Body Material: | Korina Solidbody |
| Neck Material: | 5-piece maple/walnut |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Bridge Pick-up: | j-Rail |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Split Brick |
| Scale Length: | 34" |
| Nut: | 1-21/32" Graphite |
| Finish | Midnight Black |
| Case: | None |























