š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 2
Reverend Double Agent OG 20TH Anniversary - Sky Blue Flame
Legend has it, that it all started in 1997, with Joe Naylor, alone in a shop behind a bicycle shop in East Detroit. Now, weāve grown to a bone fide headquarters in sunny Toledo, Ohio with several employees. For the 20th Anniversary, we are releasing special 20th Anniversary versions of the Double Agent OG ā with a Railhammer Hyper Vintage at the neck, a brushed aluminum pickguard, and ā1997-2017ā on the fretboard. All in four beautiful flame maple finishes.
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Neck Shape: | Medium Oval |
| Fingerboard Radius: | 12ā |
| Bridge Pick-up: | Hyper Vintage |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | CP90 |
| Fret Size: | 22, Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25.5" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge: | Tune-O-Matic with Stop Tail |
| Finish | Sky Blue Flame |
| Case: | None |
$999.00
Reverend Double Agent OG 20TH Anniversary - Sky Blue Flameā
$999.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Legend has it, that it all started in 1997, with Joe Naylor, alone in a shop behind a bicycle shop in East Detroit. Now, weāve grown to a bone fide headquarters in sunny Toledo, Ohio with several employees. For the 20th Anniversary, we are releasing special 20th Anniversary versions of the Double Agent OG ā with a Railhammer Hyper Vintage at the neck, a brushed aluminum pickguard, and ā1997-2017ā on the fretboard. All in four beautiful flame maple finishes.
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Neck Shape: | Medium Oval |
| Fingerboard Radius: | 12ā |
| Bridge Pick-up: | Hyper Vintage |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | CP90 |
| Fret Size: | 22, Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25.5" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge: | Tune-O-Matic with Stop Tail |
| Finish | Sky Blue Flame |
| Case: | None |















