🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 9
Reverend Double Agent OG - Roasted Neck - Midnight Black
The Double Agent OG (Original Guitar) is back! It has the same Humbucker/P90 pickups, but on a single cutaway body, with a tuneomatic bridge and stop tail. Now, hardtail fans can switch seamlessly from powerful to cool. And when the pickups are combined, the tone is a unique depth-meets-twang unlike anything else.
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | Roasted Maple |
| Fingerboard Material: | Roasted Maple |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Fret Size: | 22 Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25 1/2" |
| Nut: | 43mm Width - Boneite |
| Bridge Pick-up: | HA5 |
| Neck Pick-up: | 9A5 |
| Bridge: | Tune-O-Matic with Stop Tail |
| Finish: | Midnight Black |
| Case: | None |
$999.00
Reverend Double Agent OG - Roasted Neck - Midnight Black—
$999.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Double Agent OG (Original Guitar) is back! It has the same Humbucker/P90 pickups, but on a single cutaway body, with a tuneomatic bridge and stop tail. Now, hardtail fans can switch seamlessly from powerful to cool. And when the pickups are combined, the tone is a unique depth-meets-twang unlike anything else.
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | Roasted Maple |
| Fingerboard Material: | Roasted Maple |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Fret Size: | 22 Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25 1/2" |
| Nut: | 43mm Width - Boneite |
| Bridge Pick-up: | HA5 |
| Neck Pick-up: | 9A5 |
| Bridge: | Tune-O-Matic with Stop Tail |
| Finish: | Midnight Black |
| Case: | None |















