
Reverend Eastsider T Signature - Faded Burst - Roasted Neck
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | Roasted Maple |
| Fingerboard Material: | Roasted Maple |
| Fingerboard Radius: | 10-14" |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25 1/2" |
| Nut: | 43mm - Boneite |
| Bridge Pick-up: | Talnico |
| Neck Pick-up: | Talnico |
| Bridge: | String-Thru-Body Hardtail |
| Finish: | Faded Burst |
| Case: | None |
Original: $1,199.00
-65%$1,199.00
$419.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | Roasted Maple |
| Fingerboard Material: | Roasted Maple |
| Fingerboard Radius: | 10-14" |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25 1/2" |
| Nut: | 43mm - Boneite |
| Bridge Pick-up: | Talnico |
| Neck Pick-up: | Talnico |
| Bridge: | String-Thru-Body Hardtail |
| Finish: | Faded Burst |
| Case: | None |















