🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 2
Reverend Jetstream HB - Roasted Neck - Midnight Black
A real workhorse guitar that combines humbucker power with the clarity of a 25.5″ scale. Big clear rock tones, warm round cleans, and even some percussive twang with girth.
Specs
| Body Material: | Korina Solidbody |
| Neck Material: | Roasted Maple |
| Fingerboard Material: | Blackwood Tek |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Fret Size: | 22 Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25 1/2" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge Pick-up: | HA5 |
| Neck Pick-up: | HA5 |
| Bridge: | Wilkinson WVS50 IIK Tremolo |
| Finish: | Midnight Black |
| Case: | None |
$1,099.00
Reverend Jetstream HB - Roasted Neck - Midnight Black—
$1,099.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A real workhorse guitar that combines humbucker power with the clarity of a 25.5″ scale. Big clear rock tones, warm round cleans, and even some percussive twang with girth.
Specs
| Body Material: | Korina Solidbody |
| Neck Material: | Roasted Maple |
| Fingerboard Material: | Blackwood Tek |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Fret Size: | 22 Medium Jumbo |
| Scale Length: | 25 1/2" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge Pick-up: | HA5 |
| Neck Pick-up: | HA5 |
| Bridge: | Wilkinson WVS50 IIK Tremolo |
| Finish: | Midnight Black |
| Case: | None |















