🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

1 / 2
Reverend Kingbolt RA Flamed Maple With Wilkinson Tremolo - Gloss Turquoise
A sleek new body design, a simple yet effective control layout, and a Wilkinson tremolo system that stays in tune without the hassle of a locking nut! The revolutionary Railhammer Hyper Vintage bridge and Hyper Vintage neck pickups take it to another level, for the ultimate bolt-on rock guitar.
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Maple |
| Bridge Pick-up: | Railhammer Hyper Vintage |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Hyper Vintage |
| Scale Length: | 25-1/2" |
| Nut: | 1-11/16" Graphite |
| Finish | Gloss Turquoise |
| Case: | None |
$454.65
Original: $1,299.00
-65%Reverend Kingbolt RA Flamed Maple With Wilkinson Tremolo - Gloss Turquoise—
$1,299.00
$454.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A sleek new body design, a simple yet effective control layout, and a Wilkinson tremolo system that stays in tune without the hassle of a locking nut! The revolutionary Railhammer Hyper Vintage bridge and Hyper Vintage neck pickups take it to another level, for the ultimate bolt-on rock guitar.
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | Maple |
| Bridge Pick-up: | Railhammer Hyper Vintage |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Hyper Vintage |
| Scale Length: | 25-1/2" |
| Nut: | 1-11/16" Graphite |
| Finish | Gloss Turquoise |
| Case: | None |















