
Reverend Mike Watt Wattplower Bass - Satin Yellow
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | 5-Piece Korina/Walnut |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | - |
| Middle Pick-up: | P-Blade |
| Neck Pick-up: | - |
| Fret Size: | 21 Frets |
| Scale Length: | 30" |
| Nut: | 42mm Boneite |
| Bridge: | String-Thru-Body or Top-Load, 3/4" spacing |
| Finish | Satin Yellow |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | 5-Piece Korina/Walnut |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | - |
| Middle Pick-up: | P-Blade |
| Neck Pick-up: | - |
| Fret Size: | 21 Frets |
| Scale Length: | 30" |
| Nut: | 42mm Boneite |
| Bridge: | String-Thru-Body or Top-Load, 3/4" spacing |
| Finish | Satin Yellow |
| Case: | None |























