
Reverend Sensei LE 2016 - Natural Flame Maple
Specs
| Body Material: | Chambered Korina |
| Neck Material: | Three-Piece Korina |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | Special H Bridge |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Special H Neck |
| Scale Length: | 24 3/4" |
| Bridge: | Bigsby B-50 with Roller Bridge |
| Finish | Natural Flame Maple |
| Case: | None |
Original: $1,199.00
-65%$1,199.00
$419.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Chambered Korina |
| Neck Material: | Three-Piece Korina |
| Fingerboard Material: | Rosewood |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | Special H Bridge |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Special H Neck |
| Scale Length: | 24 3/4" |
| Bridge: | Bigsby B-50 with Roller Bridge |
| Finish | Natural Flame Maple |
| Case: | None |















