
Reverend Shade Balderose Signature - Army Green
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | Three-Peice Korina |
| Fingerboard Material: | Ebony |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | Chisel |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Hyper Vintage |
| Fret Size: | 22, Medium Jumbo |
| Scale Length: | 24 3/4" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge: | Tune-O-Matic with Stop Tail |
| Finish | Army Green |
| Case: | None |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Korina |
| Neck Material: | Three-Peice Korina |
| Fingerboard Material: | Ebony |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | Chisel |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Hyper Vintage |
| Fret Size: | 22, Medium Jumbo |
| Scale Length: | 24 3/4" |
| Nut: | 43mm Boneite |
| Bridge: | Tune-O-Matic with Stop Tail |
| Finish | Army Green |
| Case: | None |























