
Reverend Tricky Gomez LE 2018 - Venetian Gold/Satin Metallic Rootbeer
Specs
| Body Material: | Maple |
| Neck Material: | Korina |
| Fingerboard Material: | Blackwood Tek |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 24 3/4" |
| Nut: | 43mm - Boneite |
| Bridge Pick-up: | Revtron |
| Neck Pick-up: | Revtron |
| Bridge: | Bigsby B-70 with Roller Bridge |
| Finish: | Venetian Gold/Satin Metallic Rootbeer |
| Case: | None |
Original: $1,199.00
-65%$1,199.00
$419.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Maple |
| Neck Material: | Korina |
| Fingerboard Material: | Blackwood Tek |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Fret Size: | Medium Jumbo |
| Scale Length: | 24 3/4" |
| Nut: | 43mm - Boneite |
| Bridge Pick-up: | Revtron |
| Neck Pick-up: | Revtron |
| Bridge: | Bigsby B-70 with Roller Bridge |
| Finish: | Venetian Gold/Satin Metallic Rootbeer |
| Case: | None |















