
Takamine TF87-TP Koa Cedar With Cool Tube Preamp - Used
Specs
| Body Top: | Cedar |
| Body Back/Sides | Koa |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Ebony |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Scale Length: | 25.3" |
| Electronics: | CTP-1 (Cool Tube Preamp) |
| Case: | Hardshell |
Used
All gear is tested by our techs when taken in.
| Condition: | Excellent |
| Year: | 2011 |
| Weight: | 4 lbs. 6.5 oz. |
| Blemishes: | Some Minor wear |
Original: $999.00
-65%$999.00
$349.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Top: | Cedar |
| Body Back/Sides | Koa |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Ebony |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Scale Length: | 25.3" |
| Electronics: | CTP-1 (Cool Tube Preamp) |
| Case: | Hardshell |
Used
All gear is tested by our techs when taken in.
| Condition: | Excellent |
| Year: | 2011 |
| Weight: | 4 lbs. 6.5 oz. |
| Blemishes: | Some Minor wear |























