
Taylor 214CE Spruce Grand Auditorium Spruce - Lefty - Natural
Specs
| Body Top: | Sitka Spruce |
| Body Back/Sides | Layered Rosewood |
| Fingerboard Material: | Ebony |
| Body Shape: | Grand Auditorium |
| Scale Length: | 25-1/2" |
| Bracing: | Forward Shifted Pattern |
| Nut: | 1-11/16" Nubone Nut |
| Electronics: | Expression System 2 |
| Case: | Taylor Gig Bag |
Original: $999.00
-65%$999.00
$349.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Top: | Sitka Spruce |
| Body Back/Sides | Layered Rosewood |
| Fingerboard Material: | Ebony |
| Body Shape: | Grand Auditorium |
| Scale Length: | 25-1/2" |
| Bracing: | Forward Shifted Pattern |
| Nut: | 1-11/16" Nubone Nut |
| Electronics: | Expression System 2 |
| Case: | Taylor Gig Bag |























