
Vigier Expert Retro 54 - Normandy Blue - Consignment
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | MapleVIGIER |
| Fingerboard Radius: | 11.81" |
| Bridge Pick-up: | Virtual Vintage DP416 |
| Middle Pick-up: | Virtual Vintage DP416 |
| Neck Pick-up: | Virtual Vintage DP408 |
| Scale Length: | 25.6" |
| Finish | Normandy Blue |
| Case: | Original Hard Shell |
| Made in France | |
Consignment
Consignment Sales are Final.
All gear is tested by our techs when taken in.
| Condition: | Excellent |
| Year: | 2016 |
| Weight: | 7 lbs 14 oz |
| Blemishes: | Some Minor Surface swirling |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Alder |
| Neck Material: | Maple |
| Fingerboard Material: | MapleVIGIER |
| Fingerboard Radius: | 11.81" |
| Bridge Pick-up: | Virtual Vintage DP416 |
| Middle Pick-up: | Virtual Vintage DP416 |
| Neck Pick-up: | Virtual Vintage DP408 |
| Scale Length: | 25.6" |
| Finish | Normandy Blue |
| Case: | Original Hard Shell |
| Made in France | |
Consignment
Consignment Sales are Final.
All gear is tested by our techs when taken in.
| Condition: | Excellent |
| Year: | 2016 |
| Weight: | 7 lbs 14 oz |
| Blemishes: | Some Minor Surface swirling |















