
Gibson Faded SG - Used
Specs
| Body Material: | Mahogany |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Ebony |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | Gibson 498T |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Gibson 490R |
| Finish | Worn Cherry |
| Case: | Non-original SKB hardshell |
| Year: | 2003 |
| Weight: | 6 lbs, 8 oz |
Original: $549.00
-65%$549.00
$192.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specs
| Body Material: | Mahogany |
| Neck Material: | Mahogany |
| Fingerboard Material: | Ebony |
| Fingerboard Radius: | 12" |
| Bridge Pick-up: | Gibson 498T |
| Middle Pick-up: | - |
| Neck Pick-up: | Gibson 490R |
| Finish | Worn Cherry |
| Case: | Non-original SKB hardshell |
| Year: | 2003 |
| Weight: | 6 lbs, 8 oz |





















